1185623
SVENSKT TENN, bordslampa, 1900-talets andra hälft.
Svenskt tenn, bordslampa, 1900-talets andra hälft.

Mässingsstativ samt grön metall. Lampskärm av guldfärgad textil. Diameter skärm ca 38, höjd inkl skärm ca 72 cm.

Bruksskick. Ej funktionstestad.

Vera Lind
Vera Lind
Filialchef Malmö
+46 739 400 825

Utropspris
2 000 SEK