1186235
BERGBOMS, vägglampor, ett par, "V-18", 1900-talets andra hälft.
Bergboms, vägglampor, ett par, "v-18", 1900-talets andra hälft.

Mässing, lampskärmar av rosa textil. Höjd inkl skärm ca 39, från vägg inkl skärm ca 29 cm.

Bruksslitage, skärmar solblekta med slitage. En skärm trasig. Ej funktionstestade.

Vera Lind
Vera Lind
Filialchef Malmö
+46 739 400 825

Utropspris
1 500 SEK