Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1193537
TALLRIKAR, 6 st, porslin, England 1800-talets första hälft.
Tallrikar, 6 st, porslin, england 1800-talets första hälft.

Brätte med förgylld dekor av växtrankor, spegel med crest, antagligen för engelska adliga ätten Wright. Diameter 23 cm.

Hårspricka. Glasyr slitage.

Placering: Inkommande transporter Geijersgatan

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
859
81
90
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
12 jan 20:58
859 SEK
12 jan 20:58
809 SEK
12 jan 20:53
750 SEK
12 jan 20:53
700 SEK
12 jan 20:07
558 SEK