Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1197127
Royal Copenhagen
Royal copenhagen, servis,  69 delar, musselmalet, mestadels helblond.

ROYAL COPENHAGEN, servis, 69 delar, Musselmalet, mestadels helblond.

12 mattallrikar 1/1084, 25 cm
12 tallrikar 1/1005, 23 cm
12 djupa tallrikar 1/1170, 20 cm
12 assietter 1/1087, 17 cm
1 såsskål 1/1105, 26 cm
1 fat 1/1146 , 25 cm
1 fat 1/1149 längd 40 cm
11 kaffekoppar med fat 1/1035 höjd 6 cm
1 kaffekanna med lock 1/1202 höjd 29 cm
1 gräddkanna 1/1031 höjd 8 cm
1 sockerskål 1/1112 höjd 7,5 cm

Halvblond;
1 fat 1/613, längd 25 cm
1 fat 1/666, längd 31 cm
2 assietter 1/574, 17 cm

1 extra kaffefat medföljer

1 tallrik 1/1005 med nagg under.
1 assiett 1/574 med kantnagg
1 kaffekopp med nagg samt 1 kaffekopp med spricka /lagning

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
16 000 SEK