Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1199820
Gunnar Nylund
(1904-1997)
Gunnar nylund, golvvas, stengods, "rubus", rörstrand.

GUNNAR NYLUND, golvvas, stengods, "Rubus", Rörstrand.

Brun glasyr. Signerad R GN SWEDEN 9. Höjd 50 cm.

Smärre slitage, obetydlig fotringsnagg.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
2 500 SEK