Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1200218
Sven Wejsfelt
(1930-2009)
Sven wejsfelt, vaser 4 st samt skål, stengods, gustavsberg studio, 1977-85. .

SVEN WEJSFELT, vaser 4 st samt skål, stengods, Gustavsberg Studio, 1977-85. .

Olika glasyrer. Signerade SWen samt med studiohanden. Skål daterad -77 12,5 cm. Vas daterad -85 13 cm. Tre miniatyrvaser daterade -85 5,5-8,5 cm.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
3 000 SEK