Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1201087
Timo Sarpaneva
(1926-2006)
Timo sarpaneva, servisdelar, 14 st, porslin, "suomi", rosenthal studio-linie, formgiven 1976.

TIMO SARPANEVA, servisdelar, 14 st, porslin, "Suomi", Rosenthal Studio-linie, formgiven 1976.

Förgylld kant. Bestående av:
12 tallrikar, 26,5 cm.
2 serveringsfat, längd 33/38 cm.

Smärre slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
4 000 SEK