Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1201088
Timo Sarpaneva
(1926-2006)
Timo sarpaneva, skålfat, 14 st, porslin, "suomi". rosenthal studio-linie, formgiven 1976.

TIMO SARPANEVA, skålfat, 14 st, porslin, "Suomi". Rosenthal Studio-linie, formgiven 1976.

Förgylld kant, diameter 23 cm.

Smärre slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
2 500 SEK