Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1171523
SPÄNNE, HÄNGE, TEXTILHÄNGARE, silver och förgyllt silver, Indien, före 1960-tal.
SpÄnne, hÄnge, textilhÄngare, silver  och förgyllt silver, indien, före 1960-tal.

Silverspänne med kvinnofigurer flankerade av påfåglar, längd 13 cm.
Amulettask i silver (hänge), höjd 10 cm.
Textilhängare i silver och förgyllt silver, längd 18 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar.

Proveniens

Finsk privatsamling

Utropspris
200 EUR