1178614
Claës Giertta
(1926-2007)
ClaËs e giertta, ring 18k vitguld med briljantslipade diamanter, med originalask.

CLAËS E GIERTTA, Ring 18K vitguld med briljantslipade diamanter, med originalask

Stämplad GIERTTA. Stockholm 1967. Diamanter totalt ca 0,30 ct. Ringstorlek 13,5. Vikt 8 gram

Bruksskick

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
5 000 SEK