Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1181206
Wiwen Nilsson
(1897-1974)
Wiwen nilsson, Örhängen, silver med fasettslipad bergkristall.

WIWEN NILSSON, Örhängen, silver med fasettslipad bergkristall

AN. Lund 1944. Mått ca 10 x 8 mm Skruv. Vikt 5,5 gram.

Åldersrelaterat slitage. Litet nagg på sidan

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
4 000 SEK