1184221
Rosa Taikon
(Född 1926)
Rosa taikon, ring, sterlingsilver.

ROSA TAIKON, Ring, sterlingsilver.

TAI, Stockholm 1985. Stämplad Bernd Janusch, Rosa Taikon. Diameter ca 2 cm. Ringstorlek 16,5. Vikt 11 gram.

Bruksskick.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
5 000 SEK