1184224
Björn Weckström
(Född 1935)
BjÖrn weckstrÖm, ring, "i magma", ked och ÖrhÄngen i sterling silver, lapponia, helsingfors 1971-88.

BJÖRN WECKSTRÖM, RING, "I Magma", KED och ÖRHÄNGEN i sterling silver, Lapponia, Helsingfors 1971-88.

Ring, längd ca 3,3 cm. Justerbar storlek, stämplad BW.
Kedens längd ca 70 cm.
Örhängenas längd 13 mm.
Totalvikt 43,3 g.

Obetydligt slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
400 EUR