Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1193315
BOJAN med LOCK, samt VASER, två stycken, porslin. Qingdynastin, sent 1800/tidigt 1900-tal.
Bojan med lock, samt vaser, två stycken, porslin. qingdynastin, sent 1800/tidigt 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motuv av växter, blommor, två mot celadonbakgrund. Höjd 20-42 cm.

Slitage, mistor, nagg, bränningssprickor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK