Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1197347
Alvar Aalto
(1898-1976)
Alvar aalto, pallar, ett par, modell 60, artek 1900-talets mitt.

ALVAR AALTO, pallar, ett par, modell 60, Artek 1900-talets mitt.

Lackerad och röd konstläderklädsel. Höjd 44 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador.

Maria Granström
Maria Granström
Private Sales. Av Sveriges Handelskamrar förordnad besiktningsman.
+46 (0)739 40 08 09

Utropspris
350 EUR