Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1198607
Poul Henningsen
(1894-1967)
Poul henningsen, bordslampa, "ph-80", louis poulsen, 1900-talets andra hälft.

POUL HENNINGSEN, bordslampa, "PH-80", Louis Poulsen, 1900-talets andra hälft.

Stomme av kromad metall. Skärm med lameller i vit plast. Reflektor i svart och rött. Etikettmärkt. Höjd ca 67 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage.

Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)73 640 94 76

Utropspris
3 500 SEK