Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1200467
KARMSTOLAR, 4 st, Thonet-typ, ZPM Radomsko, Polen, omkring 1900-talets mitt.
Karmstolar, 4 st, thonet-typ, zpm radomsko, polen, omkring 1900-talets mitt.

Målade karmstolar av böjträ. Sitthöjd ca 47, höjd 82 cm vardera.

Senare målning. Slitage, repor, märken, fläckar.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
3 000 SEK