Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1201222
MARCEL BREUER, fåtölj modell "Wassily" för Gavina, 1900-talets andra hälft.
Marcel breuer, fåtölj modell "wassily" för gavina, 1900-talets andra hälft.

Stomme av kromat stålrör. Sits, rygg och armstöd av svart skinn. Märkt i ryggen Marcel Breuer.
Sitthöjd ca 40, bredd ca 77, total höjd ca 72 cm.

Bruksslitage, märken, skavda kanter.

Vera Lind
Vera Lind
Filialchef Malmö
+46 739 400 825

Utropspris
4 000 SEK