Inred sommarhuset

90 föremål
MATTA, Kelim, 342 x 270 cm.
3 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
HANS HEDBERG, burk med lock, Biot, Frankrike.
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNGHÄST, 1800-talets andra hälft.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HANS HEDBERG, vas med propp, Biot, Frankrike.
4 323 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOL, Louis XVI-stil, sekelskiftet 18/1900-tal.
2 076 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk, 1700-talets slut.
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOSEF FRANK, golvlampa, modell 1842, Svenskt Tenn.
5 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJ, Louis XVI-stil, från omkring 1900.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPELBORD, 1800-talets mitt.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PALLAR, 4 st, 1900-tal.
1 950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, 1900-talets mitt.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLA, funkis, 1930-tal.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TEUVO TUOMIVAARA, bronse, signerad.
175 EUR
Utropspris
250 EUR
PARKBÄNK, 1900-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÄNGSKÅP, allmoge, 1800-tal.
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, brons, barock, 1700-tal.
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SUSANNE JOHNSEN, vas, 1990-tal.
501 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, rotting, 1900-talets mitt.
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PALLAR, 6 kpl, 1900-talets mitt.
30 EUR
Utropspris
200 EUR
VAGGA, daterad 18.9 1845.
30 EUR
Utropspris
150 EUR
TRÄDGÅRDSMÖBEL 3 dlr 1900-talets senare del.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BURK MED LOCK, tenn. Svenskt Tenn, Stockholm, 1955.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Finland, 1930-tal. Ca 300x220 cm.
45 EUR
Utropspris
200 EUR
PARKBÄNK, gjutjärnsgavlar, ca år 2000.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GLASSERVIS, 26 delar. Troligen Kosta, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GLASSERVIS, 43 delar. Reijmyre, Sverige, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKKRONA1800-talets slut.
50 EUR
Utropspris
500 EUR