1249451
FÅTÖLJ, S35, Marcel Breuer, Thonet, 1970/80-tal.
Fåtölj, s35, marcel breuer, thonet, 1970/80-tal.

Förkromad stomme, rottingsits och rygg, träklädda armstöd. Formgiven av Marcel Breuer på 1930-talet. Etikettmärkt Thonet. Sitthöjd ca 38 cm.

Smärre slitage.

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Slutpris
14 500
1 434
1 739
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (41 bud)
24 aug 2020 22:11
14 500 SEK
24 aug 2020 22:10
14 000 SEK
24 aug 2020 22:10
14 000 SEK
24 aug 2020 22:09
13 500 SEK
24 aug 2020 22:08
13 000 SEK