1248208
Jalmari Ruokokoski
(Finland, 1886-1936)
Jalmari ruokokoski, olja på pannå, signerad och daterad 1914.

JALMARI RUOKOKOSKI, olja på pannå, signerad och daterad 1914.

Fundersam. 53,5x33 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Stenmans konsthandel.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
1 500 EUR