1250117
Pekka Halonen
(Finland, 1865-1933)
Pekka halonen, olja på duk, signerad och daterad 1901.

PEKKA HALONEN, olja på duk, signerad och daterad 1901.

Porträtt av Pekka Halonens bror. 73x53,5 cm.

Repor. Spricka.

Övrigt

Äkthetsintyg a tergo.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
2 500 EUR