1250675
Antti Favén
(Finland, 1882-1948)
Antti favÉn, olja på pannå, signerad och daterad 1942.

ANTTI FAVÉN, olja på pannå, signerad och daterad 1942.

Nakenstudie. 75x60 cm.

Åldersrelaterat slitage. Liten skråma på modellens ben.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
1 000 EUR