Modern Art + Design 628  –
Följ auktionen live  ⟩
Modern Art + Design 628  –
Följ auktionen live  ⟩
1250808
Jalmari Ruokokoski
(Finland, 1886-1936)
Jalmari ruokokoski, olja på duk, signerad och daterad 1929.

JALMARI RUOKOKOSKI, olja på duk, signerad och daterad 1929.

Gatuvy från Borgå. 33x41 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
1 200 EUR