1258993
Tyko Sallinen
(Finland, 1879-1955)
Tyko sallinen, olja på duk, signerad och daterad 1948.

TYKO SALLINEN, olja på duk, signerad och daterad 1948.

Vanda å. 33x46 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Konstnärens släkt.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
700 EUR