1259026
Jonas Heiska
(Finland, 1873-1937)
Jonas heiska, olja på pannå, signerad och daterad-03.

JONAS HEISKA, olja på pannå, signerad och daterad-03.

Porträtt av Tyko Sallinen. 42x35,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - T30
Proveniens

Släkten Sallinen.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 500 EUR