1260031
Ville Vallgren
(Finland, 1855-1940)
Ville vallgren, terrakotta, signerad och daterad 1937.

VILLE VALLGREN, terrakotta, signerad och daterad 1937.

Ängelns omfamning. Höjd 20 cm.

Åldersrelaterat slitage. Sprickan i bottnen har uppkommit under tillverkningsprocessen.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
500 EUR