1264270
Gabriel Engberg
(Finland, 1872-1953)
Gabriel engberg, olja på duk, signerad och daterad 1901.

GABRIEL ENGBERG, olja på duk, signerad och daterad 1901.

"Jylyjäätä" (Isprakt). 89x41,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Mindre färgbortfall.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
800 EUR