1221227

Marika Mäkelä

(Finland, Född 1947)
Marika mäkelä, "känslor i".
Marika mäkelä, "känslor i".
Marika mäkelä, "känslor i".

Marika Mäkelä, "Känslor I"

Sign. -80. Olja på duk 145 x 160 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Art Today, Sapporo Triennial, Sapporo, Japan 1981.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
5 000 EUR