Konst Modern svensk konst
1290272

Eve Eriksson

(Sverige, 1910-1992)
Eve eriksson, olja på duk, signerad och daterad 56.

Eve Eriksson, olja på duk, signerad och daterad 56

"Nylands kaj" 34x52 cm.

Obetydligt ytslitage.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - T21

Bär etikett: Lunds Konsthall. Retrospektiv 1991, Ägare Vera och Birger Herrstedt.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK