1290278

Eve Eriksson

(Sverige, 1910-1992)
Eve eriksson, olja på duk, signerad och daterad 51.

Eve Eriksson, olja på duk, signerad och daterad 51.

"Blå kanna" 32x40 cm,

Obetydligt ytslitage.

Enligt etikett: Lunds Konsthall. Eve Eriksson 1991. "Blå kanna 1951" Ägare Andrén, Jutta, Tomelilla.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
2 500 SEK