1290285

Eve Eriksson

(Sverige, 1910-1992)
Eve eriksson, olja på pannå, signerad och daterad 72.

Eve Eriksson, olja på pannå, signerad och daterad 72.

"Gröna huset" 37x46 cm.

Obetydligt ytslitage.

Bär etikett: Lunds konsthall. Retrospektiv 1991."Gröna huset" 1972. Ägare Vera och Birger Herrstedt Malmö.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
3 000 SEK