1290597

David Teniers d.y

(Flandern, 1610-1690)
David teniers d.y, hans efterföljd, olja på pannå, signerad på bordskanten.

David Teniers d.y, hans efterföljd, olja på pannå, signerad på bordskanten.

Bonde vid dukat bord, allegori över doften. Pannå 18 x 14,5 cm.

Proveniens

Köpt på Buk 1936
Christie's

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
12 000 SEK