1295089

Martin Mijtens d.ä

(Sverige, 1648-1736)
Martin mijtens d.ä, tillskriven, olja på duk.

Martin Mijtens d.ä, tillskriven, olja på duk.

Damporträtt. Oval 86 x 67 cm.

Duklagning, retuscher.

Proveniens

Tidigare i samlingarna på Säby, Västergötland.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
15 000 SEK