1295100

Okänd konstnär, 1700-tal, olja på pannå, 1700-tal.

Mansporträtt i profil. Möjligen ursprungligen del av väggfält. 38 x 37 cm.

Pannån slagen, maskstungen, färgbortfall.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
3 000 SEK