1299989

Svensk konstnär 1700-tal

Svensk konstnär 1700-tal. målning till en vagn/droska. 54,5 x 54 cm.

Svensk konstnär 1700-tal. Målning till en vagn/droska. 54,5 x 54 cm.

Alliansvapen omgärdad av grip och häst. Förstärkt pannå 54,5 x 54 cm.

Ytsmuts. Strödda färgbortfall. Krackelyr. Sprickor. Hål.

Övrigt

Möjligen allansvapen mellan Herman Cedercreutz och Maria Campbell.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
15 000 SEK