1303397

Lorens Pasch d ä

(Sverige, 1702-1766)
Lorens pasch d ä, tillskriven, olja på duk.

Lorens Pasch d ä, tillskriven, olja på duk.

"Birgitta Catharina Westadia" (1732-?. 71 x 56 cm.

Lagningar, retuscher.

Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Namnlösa porträtt", 15-30 jan 1938.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
15 000 SEK