1307084

Okänd konstnär 1800-tal

Okänd konstnär 1800-tal, osignerad. olja på uppfodrad duk.

Okänd konstnär 1800-tal, osignerad. Olja på uppfodrad duk.

Dam med lila klänning och pärlor. Osignerad. Olja på uppfodrad duk 115,5 x 85 cm.

Obetydlig ytsmuts. Krackelyr. Strödda retuscher. Några smärre strödda färgbortfall främst i nedre kant mot ramen.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
12 000 SEK