1294440

Max Ernst

(Tyskland/Frankrike, 1891-1976)
Max ernst, bok med 2 färgetsningar signerade med blyerts. samt 26 offsetlitografier.

Max Ernst, bok med 2 färgetsningar signerade med blyerts. Samt 26 offsetlitografier.

"Les chiens ont soif". Jacques Prévert. Även innehållande offsetlitografier, textsidor, justification du tirage No 235, (upplagan 320). 44 x 32 cm. utgiven av Au Pont des Arts, Paris 1964. Linneklädd box.

Ej genomgånge.

Placering: Geijersgatan 3A, 411 34 Göteborg
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
15 000 SEK