1294686

BÖCKER, 3 volymer. Max Ernst/Werner Spies.

Böcker, 3 volymer. max ernst/werner spies.

Volym 1: Das graphische Werk. Två utav böckerna med originallitografi av Max Ernst signerad i trycket.
Utgiven av Menil Foundation och Verlag M. DuMont Schauberg, Köln 1975. Volyme 2: Werke 1929-1938. Utgiven av Menil Foundation och Verlag M. DuMont Schauberg, Köln 1975. Volume 3: Collagen. Utgiven av Verlag M. DuMont Schauberg, Köln 1974.

Ej genomgångna.

Placering: Geijersgatan 3A, 411 34 Göteborg
Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern konst
+46 (0)707 78 35 71

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
12 000 SEK