1294735

Max Ernst

(Tyskland/Frankrike, 1891-1976)
Max ernst, färgsetsning, 1973, signerad 78/100.

Max Ernst, färgsetsning, 1973, signerad 78/100.

"Danse de moustiques". P. 20 x 14 cm.

Ej examinerad ur ram, smärre fläckar.

Proveniens

Galerie Börjeson, Göteborg.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
15 000 SEK