1295045

Max Ernst

(Tyskland/Frankrike, 1891-1976)
Max ernst, färglitografi, 1950, signerad 168/200.

Max Ernst, färglitografi, 1950, signerad 168/200.

"Étoile de mer". P. 42,8 x 27 cm.

Ej examinerad ur ram, missfärgad.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
18 000 SEK