Design KonstglasP O Ström
1284839

Peo (Per-Olof) Ström

(Sverige, Född 1942)
Po ström, samling glas, 8 delar, alsterfors glasbruk, 1960/70-tal.

PO Ström, samling glas, 8 delar, Alsterfors Glasbruk, 1960/70-tal

Olika storlekar. Grön, gul, vit och blå, invändigt vita. Fyra signerade och daterade 67-70. Höjd 13-28 cm.

Enstaka nagg.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
Värderare (Föräldraledig)
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
3 000 SEK