1342318

Andreas Eriksson

(Sverige, Född 1975)
Andreas eriksson, olja på mdf, signerad och daterad 2002 a tergo.

Andreas Eriksson, olja på MDF, signerad och daterad 2002 a tergo.

"Utan titel". 30 x 30 cm.

Målningen är i fint skick. Olja i mycket tjockt lager, på vissa ställen hänger de utanför MDF skivan, där har små bitar av oljan ofta brutits av.

Verken finns att se på Bukowskis, Berzelii Park 1
15 – 18 september, onsdag – fredag 11.00–17.00, lördag 11.00–15.00.

Uthämtning av inköpta verk
Bukowskis Västberga allé 3, från den 24 september

Proveniens

Galleri Andersson/Sandström, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19

Utropspris
20 000 SEK