1321882

Stig Lindberg

(Sverige, 1916-1982)
Stig lindberg, skål, fajans, gustavsberg studio.

Stig Lindberg, skål, fajans, Gustavsberg Studio.

Handmålad dekor. Fajansmålare Franca Pugno. Signerade med studiohanden, Sweden, numrerad. Längd 34,5, bredd 22,5, höjd 14,5 cm.

Smärre slitage.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 SEK