1318610

Pierre Le Faguays

(Frankrike, Född 1892)
Pierre le faguays, efter, brons, 1900-tal, sign.

Pierre Le Faguays, efter, brons, 1900-tal, sign.

Signerad "PIERRE LE´ FAGUAYS". Mörkpatinerad. Höjd 42,5, inklusive stenbas 55, längd 38, bredd 16 cm.

Obetydlig ytsmuts. Strödda skrapmärken. Något avnött patinering. Mindre strödda vita fläckar.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 SEK