1331018

Antoine-Pierre Aubert

(Frankrike, 1853-1912)
Antoine-pierre aubert, efter. signerad. otydl gjutarstämpel. bronze. höjd 37 cm. längd 66 cm.

Antoine-Pierre Aubert, efter. Signerad. Otydl gjutarstämpel. Bronze. Höjd 37 cm. Längd 66 cm.

Tjur och hund. Signerad. An. Aubert. Otydlig gjutarstämplar Gruet. Brons. Höjd 37 cm. Längd 66 cm.

Ytsmuts. Smärre strödda skrapmärken. Något avnött patinering. Spricka vid svansen.

Övrigt

Vikt 31,82 kg.

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Utropspris
8 000 SEK