1296180

Max Papart

(Frankrike, 1911-1994)
Max papart, mjukgrundsetsning och kollage, 1980, signerad och märkt e.a. 5/6.

Max Papart, mjukgrundsetsning och kollage, 1980, signerad och märkt E.A. 5/6.

"The Lovers". Plåtstorlek 46 x 54 cm.

Helhetsintrycket är gott. Oramad.

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth
Assisterande specialist, konst

Utropspris
250 EUR