1263980

Gustaviansk

(Sverige, 1775-1810)
Soffa, gustaviansk, 1700-talets andra hälft.

Badkars modell. Svängd rygg. Längd 222, höjd 91, sitthöjd 41 cm.

Slitage, fläckar. Något rank.

Utropspris
8 000 SEK