1327960

Tallrikshylla allmoge, 1800-talets andra hälft.

Furu. Med tre hyllplan för tallrikar samt ett hyllplan nedertill. Bredd 103, djup 29, höjd 184 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre skador. Torrsprickor. Något instabil.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
4 000 SEK